• Werknemers
  • Werkgevers
  • Contact
  • Het pensioenfonds

Pensioen Slagers

  • Wat moet ik doen bij…
    • Werk
      • Ik kom in dienst
      • Ik ga uit dienst
      • Ik ga meer of minder werken
      • Ik neem een tijd vrij
      • Ik ben ziek of word arbeidsongeschikt
    • Privé
      • Ik ben alleen
      • Ik ga samenwonen
      • Ik ga trouwen
      • Ik krijg een kind
      • Ik ga scheiden
      • Ik woon niet meer samen
      • Ik overlijd
      • Ik ga verhuizen
    • Meer weten over…
      • Waardeoverdracht
      • Afkoop
      • Vrijwillige voortzetting
  • Bijna met pensioen
    • Ik ga met pensioen
    • Ik ga met deeltijdpensioen
    • Ik ga eerder of later met pensioen
    • Ik wil pensioen uitruilen
    • Ik kies voor hoger/lager
  • Ik ben met pensioen
    • Mijn pensioenuitkering
    • Pensioen in het buitenland
    • Samenwonen of trouwen
    • Scheiden
    • Overlijden
  • De pensioenregeling
    • Wat is pensioen?
    • De pensioenregeling
    • Ouderdomspensioen
    • Partnerpensioen
    • Wezenpensioen
    • Voorwaardelijk pensioen
    • Verhoging van pensioen

De Nederlandsche Bank (DNB) in hoger beroep over voorwaardelijk pensioen

4 februari 2015

Er is niks mis met de regeling voorwaardelijk pensioen (de VUT-overgangsregeling) van Pensioenfonds Slagers. Dat was de uitspraak van de rechtbank op 26 november 2015. DNB is het niet eens met deze uitspraak en heeft aangegeven in hoger beroep te gaan.

Bij hoger beroep wordt aan een hogere rechtbank gevraagd om een nieuw oordeel in een rechtszaak. Deze rechtbank bekijkt een zaak helemaal opnieuw. DNB hoopt met het hoger beroep alsnog gelijk te krijgen. Er bestaat dus een kans dat de uitspraak van het hoger beroep minder gunstig is.

Wat er nu gaat gebeuren, hangt af van de nieuwe rechtszaak

Geeft de rechter ons bestuur straks opnieuw gelijk? Dan verandert er niets. Geeft de rechter in hoger beroep alsnog DNB gelijk? Dan moeten we onze regeling aanpassen. Het is dan de vraag of werkgevers en/of werknemers een hogere premie moeten gaan betalen. Die keuze maken de werkgeversorganisatie en de vakbonden. Besluiten zij dat de premie gelijk blijft? Dan zal het bestuur het pensioen helaas moeten verlagen.

Het voorwaardelijk pensioen

Met de regeling kan een deel van onze deelnemers extra pensioen opbouwen. Bedoeld om de afschaffing van de VUT-regeling op te vangen. DNB vindt dat het geld in het pensioenfonds niet goed is verdeeld tussen de gewone pensioenregeling en de regeling voorwaardelijk pensioen. DNB gaf het fonds een wettelijke aanwijzing om dat aan te passen. Het bestuur (en het verantwoordingsorgaan) van Pensioenfonds Slagers is het er niet mee eens. Daarom heeft het bestuur dit voorgelegd aan de rechter. En op 26 november 2015 dus in eerste instantie gelijk gekregen van de rechtbank.

Zodra er meer bekend is, zullen wij je hierover informeren.

Deel dit
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin

terug naar overzicht

Ons Pensioenfonds

  • Financiële situatie
  • Bestuur
  • Verantwoordingsorgaan
  • Beleggingsbeleid
  • Verantwoord beleggen

Contact en Service

  • Email ons
  • Bel ons
  • Vragen
  • Downloads
  • Mijn pensioen

Volg ons via

RSS feed

Disclaimer | Privacy | Cookies